Eventy flotowe
Ceny paliw
Województwo PB 98 PB 95 ON LPG
dolnośląskie 4,96 4,67 4,55 2,15
kujawsko-pomorskie 5,03 4,76 4,61 2,18
lubelskie 4,98 4,66 4,55 2,14
lubuskie 4,95 4,64 4,52 2,14
łódzkie 5,01 4,65 4,55 2,14
małopolskie 4,98 4,71 4,61 2,19
mazowieckie 5,05 4,74 4,61 2,24
opolskie 5,06 4,68 4,59 2,14
podkarpackie 5,03 4,72 4,59 2,12
podlaskie 4,96 4,69 4,56 2,13
pomorskie 5,01 4,68 4,55 2,13
śląskie 4,84 4,61 4,54 2,13
świętokrzyskie 4,98 4,64 4,57 2,10
warmińsko-mazurskie 4,93 4,68 4,60 2,14
wielkopolskie 4,89 4,63 4,52 2,11
zachodniopomorskie 5,01 4,68 4,58 2,16

I Regaty Flotowe Data: 29.06.2016 | Dział: Aktualności

W czerwcu odbyło się czwarte w tym roku spotkanie SKFS. Tym razem członkowie stowarzyszenia przez dwa dni gościli na Mazurach. Spotkanie odbywało się w formule mającej na celu integrację środowiska flotowego i udział w nim wzięło blisko 150 osób.

Akademia Fleet Managera

Podczas każdego spotkania SKFS odbywają się szkolenia w ramach akademii Fleet Managera. Tak też było i tym razem.

Maciej Wujec omówił aspekty prawne w likwidacji szkód. Podczas prelekcji porównał trzy platformy do wycen szkód komunikacyjnych, wyjaśnił pojęcie szkody całkowitej (czy występuje przy OC ppm)oraz zaprezentował metodologię wartości pojazdu przed i po szkodzie.

Pan Wujec przygotował również pokaz wyzwolenia poduszki powietrznej. Członkowie SKFS mieli również niepowtarzalną okazję posłuchać wykładu Mateusza Kusznierewicza – Moja pasja moją motywacją.

Partner spotkania Grupa MPSA przygotowała dla uczestników szkolenia niespodziankę i zaprosiła gościa specjalnego – Tomasza Cichockiego, który opowiadał o swych samotnych rejsach i sile własnej motywacji  

Członkowie SKFS mieli również niepowtarzalną okazję posłuchać wykładu Mateusza Kusznierewicza – Moja pasja moją motywacją.


Gra motoryzacyjna
Pierwszego dnia szkolenia uczestnicy spotkania wzięli udział w tzw. grze motoryzacyjnej, podczas której podzieleni na drużyny pod przewodnictwem przedstawicieli dostawców produktów i usług flotowych udali się w flagowych pojazdach marek flotowych do miejscowości Ruciane Nida ,gdzie musieli wykonać przydzielone zadania. Każde z nich umiejscowione było przy zabytkach turystycznych Mazur i powiązane z samochodami. Punktem startowym było stoisko firmy Intercars gdzie uczestnicy szkolenia rozwiązywali test ze znajomości budowy pojazdów. Przy wieży ciśnień przedstawiciele Premio sprawdzali uczestnikom umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych na przykładzie opon.

Przy muzeum Ildefonsa Gałczyńskiego, w punkcie dedykowanym firmie Express drużyny, pod presją czasu, poddane były egzaminowi na spostrzegawczość i znajomość literatury .


2016 rok jest w SKFS rokiem bezpieczeństwa, dlatego podczas tego spotkania nie mogło zabraknąć szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzanego przez Pokojowy Patrol WOŚP.Dzięki firmie T-matic wszystkie teamy były „pod czujnym okiem” technologii telemetrycznej. Każde auto wyposażone zostało w GPS, dzięki czemu podczas gry motoryzacyjnej - w czasie rzeczywistym -monitorowano uczestników. System umożliwił także kontrolę uczestników pod kątem jazdy zgodnej z przepisami. 

Dla uczestników, którzy ukończyli grę Mazda przygotowała niespodziankę w postaci lodów przygotowanych metodą tradycyjną.

Strefa kibica
Pierwszy dzień spotkania został uwieńczony wspólnym oglądaniem meczu Polska-Niemcy i kolacją na plaży przy ognisku. W specjalnie przygotowanej przez Peugeota strefie kibica uczestnicy mogli oglądać zmagania Polskich piłkarzy. Z kolei przedstawiciele marki KIA sponsora mistrzostw Euro2016 przygotowali dla wszystkich koszulki i czapeczki z brandem UEFA2016.

Regaty Flotowe
Po emocjonującym dniu szkolenia umiejętności zarządzania fleet managerów zostały sprawdzone podczas I Regat Flotowych. Łącznie 15 drużyn na jachtach zmagało się z jeziorem polodowcowym – Bełdany. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach – małe jachty i średnie jachty.


- Kolejny projekt zakończony! Członkowie Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych zadowoleni, adochodzą nas głosy z rynku, że nasi Partnerzy również! Czas na podsumowania i dalsze plany.  Regaty Flotowe, oprócz naszego sztandarowego projektu- Profesjonalnego Testu Flotowego, były kolejnym szkoleniem, organizowanym od początku do końca bezpośrednio przez SKFS. Chcieliśmy stworzyć program, z którego będą mogli skorzystać i w nim aktywnie uczestniczyć, również nasi partnerzy.  Ideą Regat była integracja środowiska flotowego i z tego co mieliśmy okazję obserwować-  nasze założenie spełniło się w 100%. Planowaliśmy przybliżyć uczestnikom jak najwięcej marek i usług oferowanych na rynku około flotowym. Dodatkowo każdy miał okazję zapoznać się z samochodami tych marek, z którymi na co dzień nie ma kontaktu w swojej flocie.  Na naszych spotkaniach staramy się, żeby oprócz praktycznych, samochodowych testów, szkolenia SKFS dostarczały również wiedzy niezbędnej w codziennej pracy każdego Fleet Managera. Tym razem skupiliśmy się na ubezpieczeniach. Pan Maciej Wujec przedstawił kilka ciekawostek  z tego zakresu, które mamy nadzieję wykorzystać, z kolei wykład Mateusza Kusznierewicza, pokazujący jak przekuć porażkę w sukces i jak samemu się motywować, na pewno przyda nam się nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym. Teraz pozostaje nam tylko jeszcze raz podziękować naszym Partnerom i ogłosić, że spotkamy się za rok! Na pewno coś ciekawego wymyślimy - wyjaśnia Natasza Jarońska-Ignatiuk, Prezes Zarządu SKFS


- W 2015 roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się zorganizować spotkanie Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych w formule mającej na celu integrację środowiska flotowego. Wówczas był to Piknik połączony z inauguracją obchodów 10-lecia istnienia SKFS. Pozytywny odbiór naszej inicjatywy przez członków stowarzyszenia oraz branżę flotową stał się inspiracją dla nas do wpisania na stałe do kalendarza SKFS jednego projektu w formule szkoleniowo-integracyjnej. W tym roku były to Regaty Flotowe. Stworzyliśmy teamy, do których należeli członkowie stowarzyszenia, dostawcy produktów i usług flotowych oraz przedstawiciele mediów. Ich umiejętności współdziałania, a także zarządzania zostały sprawdzone podczas regat oraz gry miejskiej, w trakcie której drużyny musiały w krótkim czasie rozwiązywać zadania - wyjaśnia Halszka Gwiżdż, dyrektor biura SKFS

FOTORELACJA Z REGAT SKFS

Newsletter
Logowanie na forum


© 2014 Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych